Daži attēli no pēdējām olimpiādēm


Astana
Astana - Kazahijas galvaspilsēta. Olimpiādes norises datumi speciāli nobīdīti, lai sakristu ar prezidenta Nursultana Nazarbajeva dzimšanas dienu. Pilsēta fantastiski skaista. Baleta uzvedums uz ūdens. Var skatīties no krastmalas bez maksas. Speciāla estakāde bērniem. Valstī notiek īpaša visu zinātnes virzienu matematizācija, tālab pārskatīta visa izglītības sistēma. Investīcijas miljonos vai pat vairāk. Sadarbība ar daudzām pasaules augstskolām. Maskavas universitātes filiāle. Olimpiādei pievērsta milzīga uzmanība. Sponsori no pasaulē slavenām kompānijām. Izmitināšana gandrīz labākajā viesnīcā. 5. attēlā - komandas puiši, pirms došanās pusdienās, atnākuši pēc vienīgās komadas dalībnieces. Tiek stingri ievērots, ka šajā valstī nav ieteicams pilngadīgiem puišiem iet nepilngadīgu meiteņu istabiņās. Kazahijas 5. vieta - labs sasniegums. Komandas dalībniekiem, kā balva, apmaksātas mācības jebkurā pasaules augstskolā. Apbalvošanā un noslēgumā valdības pārstāvji. Valsts premjerministrs personīgi apbalvo labāko olimpiādes dalībnieku no Ķīnas. 6.attēlā komandas treniņnodarbība svaigā gaisā centrālajā parkā svētku tirgus laikā. Priekšplānā Eduards Kaļiņičenko - atzinība. Nākošgad informātikā - zelts. Vēl atzinība Oļegam Ošmjanam un bronzas medaļas Normundam Vilciņam un Pēterim Eriņam.

1. Labākie          2. Balets             3. Nākotne         4. Svētki             5. Viesnīca         6. Treniņš


Amsterdama


 Amsterdama. Siera un riteņbraucēju valsts. īpaša uzmanība bērnu attīstībai jau no mazotnes. 5. attēlā - vienīgi dalībniecei no Vācijas Līzai Zauermanei izdevās iegūt maksimālo punktu skaitu, izcīnot savu 4. zelta medaļu olimpiādē. Speciāli sarīkotajā intervijā uz skatuves Līzai jautāja, vai viņa saprotot, ka tagad jebkura pasaules augstskola būs gatava uzņemt viņu savu studentu skaitā, Līza atbildēja: "Jā es zinu. Bet  es jau esmu izdarījusi savu izvēli. Es mācīšos Vācijā, Bonnā." Zāle, kas jau tā bija piecēlusies kājās, atkal atsāka vētrainus aplausus. 6. attēlā Andrejs Kuzņecovs un Jānis Smilga ar izcīnītajām medaļām un komandas vadītājs Māris Valdats. Lielajā attēlā īpaša uzmanība jāpievērš komandas gidam. Viņš ir vienreizēji labs un atraktīvs matemātikas skolotājs Nīderlandē. Viņa skolniekiem ir noteikti ārkārtīgi veicies.

1.Brokastis         2.Lietus              3. Transposrts    4. Rūpes             5. Vislabākā       6. Mūsējie


Greifsvalde

Greifsvalde, Vācija. Otrajā attēlā var redzēt, kā izskatās komandas vadība, kad, skatoties uz on-line rezultātu tablo, sāk kļūt skaidrs, ka Vācijai un Lietuvai neizdosies mūs noķert. 4. attēls Maksa Planka plazmas fizikas institūtā, kur labākie jaunie zinātnieki no dažādām pasaules valstīm veido iekārtu, kura varēs veselu pilsētu nodrošināt ar elektroenerģiju uz gadu, pārstrādājot trīs parastus akmeņus un divas ūdens pudeles, atkritumos radot tikai nekaitīgu inertu gāzi, kas ir vieglāka par gaisu. 5. attēls - apbalvošanas ceremonijā komandu dalībnieki nezin, kāda kurai ir vieta. Apbalvošana sākas no pēdējās. Attēlā fiksētajā brīdī tiek apbalvota trešā komanda - Vācija. Daži jau pat tam netic, bet dažiem iezogas prātā neticama doma, ka mēs varētu būt arī pirmie. 6. attēls - sagaidīšana Rīgā, kuras praktiski nebija.1.                       2.                      3.                       4.                      5.                       6.
7.                       8.                    


Āzijas valstis
Ķīnas lielais mūris. Bērnu izglītība - valsts uzdevums Nr 1, pat pirms aizsardzības. Katrā ģimenē.
Šanhajā - labākie izglītības testa rezultāti pasaulē.

Kambodža - Augšupejoša valsts, kurai būs nākotne. Bērnu izglītība - valsts uzdevums Nr. 1, pat pirms atmīnēšanas darbiem. Diemžēl visus skolotājus un ārstus iepriekšējais režīms nogalināja. 4. attēls Lichy kalnā, kurš joprojām mīnēts. Bērnu bariņš piestrādā par gidiem. Komunicē normālā angļu valodā, pat mazais, kurš karājas uz koka un sauc sevi par monkey. Internetā ir pilns ar mazajiem, kuri runā jebkurā valodā un ir gatavi nosaukt ne vien ASV štatu galvaspilsētas, bet arī iedzīvotāju skaitu tajās un galvenos uzņēmumus.

6. attēls Vjetnama. Bērnu izglītība - Valsts projekts numur 1. Izcili labi sasniegumi matemātikā valstī. Vjetnamas olimpiādes laikā Valsts prezidents personīgi pasniedza balvas uzvarētājiem. Valstī tiek apmaksātas jauniešu studijas gan Eiropā, gan ASV, gan Ķīnā, gam Korejā, gan Krievijā. Apbalvošanas ceremonijas laikā uz skatuves bija nostājusies gara rinda ar uzvarētājiem un pēdējam dalībniekam pietrūka dāvanas. Prezidents pasniedz diplomu, bet dāvanas nav. Arī organizātori izmisuši, nezin ko darīt. Tad viens no Vjetnamas komandas dalībniekiem, kurš bija jau iepriekš apbalvots, piegāja pie prezidenta un atdeva viņam savu, jau saņemto dāvanu maisiņu. Situācija bija atrisināta. Zinot, kā tiek vērtēta lojalitāte savai valstij un savai valdībai Vjetnamā, esmu pāliecināts, ka šis jaunietis sev ir nodrošinājis pašu labāko izglītību, kāda vien ir iespējama. Turklāt ņemot vērā, ka Vjetnama ieguva 3. vietu pasaulē.
Nav bildes par Singapūru. Maza valsts, bet izcils brīnums.
Arī par Kambodžu - uz olimpiādi Amsterdamā viņi netika, jo nebija pietiekoši naudas biļetēm. Viņi cer ierasties Argentīnā un parādīt sev atbilstošus rezultātus.

 Ķīnas mūris           Uz skolu              Kambodža       Lichy kalns            Kepa                Vjetnama